Hakkımızda

Balgat Çözüm Akademi Okulları Geçmişi olan Akademi Dershaneleri nasıl ve ne zaman kuruldu? 

Akademi Dergisi Dershaneleri, bir test merkezi olarak kuruldu ve eğitim – öğretim faaliyetine 25 yıl önce 20 Ağustos 1993 Strazburg Cd. No:4/9 Sıhhiye adresinde “test merkezi” olarak başladı. 23 Nisan 2004 de Özel Balgat Akademi Dergisi Dershanesi olarak Balgatta eğitime başladı.Ve 2015 temmuz ayına kadar Ceyhun Atıf Kansu Caddesi No:86 Balgat adresinde faaliyetine 9-10-11-12. sınıflar için “Özel 8 kişilik VİP gruplar” ve Tüm öğrenciler için de “Özel 1 e 1 Kabin dersleri” , “2li ve 3 lü özel gruplar “ ,SBS ve YGS-LYS Hazırlık Kurslarımız modern sınıflarda.22 yıllık akademi birikimi ve tecrübeli akademi öğretmenleri ile eğitimini verdi. 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde eğitim hayatına Çözüm Akademi Temel Lisesi olarak devam ediyor.2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde eğitim hayatına bir yenisini ekleyen Balgat çözüm Temel lisesi hemen yanı başında Balgat Çözüm Akademi Anadolu lisesi ve Ortaokulunu açmıştır.


 Balgat Çözüm Akademi Okullarını diğer Okullardan farklı kılan  en önemli özelliği nedir? 

Balgat Çözüm Akademi Anadolu lisesi ve Ortaokulu, her şeyden önce belli bir sistemi, programı ve ilkeleri olan, kurumsal kimliğe sahip, ciddi bir kuruluştur. Balgat Çözüm Akademi Anadolu lisesi ve Ortaokulu kendilerini eğitime adayan fedakar eğitim ve öğretim kadrosu ve diğer çalışanları bir aile sıcaklığında olması akademi farkıdır. 25 yıllık süreçte edindiği büyük deneyim ve oluşturduğu uzman kadroyla en üst noktaya ulaştı. Başarısında; dürüst çalışmanın, her türlü ideolojik, etnik istismara dayalı popülist yaklaşımlardan uzak durmanın yanında yenilikçi ve çağdaş bir çizgide  hareket etmenin de payı büyüktür. Sınıf mevcutları, pedagojik unsurlar dikkate alınarak  en az sayıda tutulmaktadır. Lise binamız, korunaklı ve güvenlidir. Dizayn olarak sınıflar, kütüphane ve kantin; aydınlatma, ısıtma, hijyen vb. açılardan eğitim-öğretim faaliyetine tam uygundur. 

 Balgat Çözüm Akademi Okullarını diğer Okullarının“İlk girişte kazanın”
 sloganı ne kadar gerçeğe uygun? 

http://www.balgatcozum.com/Editor/Img/UserDir/Marketing/temelliseakademi.jpg

Balgat Çözüm Akademi Anadolu lisesi; yoğun ders ve etüt programı, fedakar ve deneyimli kadrosu, kaliteli yayınları ve rehberlik hizmetleri ile öğrencisini ikinci kez TYT ve YKS sınavına katılmayacak şekilde sınava eksiksiz hazırlamaktadır. Yeter ki öğrencinin aile, okul, çevre veya kişisel faktörlerden kaynaklanan bir engeli olmasın. Kazanması için her şey fazlasıyla yapılmaktadır.
 

 Balgat Çözüm Akademi Okullarının, başarılı öğrenciler için özel program uygulanıyor mu? 
 
Balgat Çözüm Akademi Okullarında, genel olarak kurumun  yüksek standardına uyum sağlayabilecek, birbiriyle yarışabilecek düzeydeki öğrenciler kayıt yaptırır. Bu öğrencilerin soru bankaları, konu anlatımlı kitapları, deneme ve test gibi zengin kaynaklar, yoğun ders programı ve uzman kadrosu ile tüm ihtiyaçları karşılanır. Dolayısıyla başarılı öğrenciler için gerekli ortam kendiliğinden hazırlanmış olur. Daha fazlasını isteyenlere sınırsız olanak  sunulur; ancak dönem içinde  diğer öğrencilerin ihmal edildiği ayrıcalıklı grup oluşturulmaz. Sadece dönem sonlarında yine Milli eğitim müfredatındaki sistem aksatılmadan, deneme sınavlarında belli bir puanın üstüne çıkanlara ek bir program daha uygulanır. 
 
 Balgat Çözüm Akademi Okullarında dereceye girmiş öğrencileri var mıdır? 
Balgat Çözüm Akademi Okulları, 25 yıllık Akademi Dergisi Dershaneleri olarak öğrencileri reklam materyali gibi sunan yaklaşımlardan kaçındığı için tanıtımlarında dereceye giren öğrencilerini fazla ön plana çıkarmamaktadır. Zaten Balgat Çözüm Akademi Okulları en temel ilkesi; ayrıcalıklı birkaç öğrenciyi değil, kayıt yaptıran tüm öğrencileri başarıya ulaştırmaktır. 

Balgat Çözüm Akademi Okullarının ücretleri çok yüksek. Sadece gelir düzeyi yüksek kesime mi hitap ediyor? 
 
Balgat Çözüm Akademi Okullarında öğretmenlerin niteliği, yayınların kalitesi, ders ve etütlerin miktarı, sınıflardaki öğrenci sayısı ve sunulan diğer hizmetlere göre kayıt ücretlerinin, şimdiki ücretlerin iki katı olması gerekmektedir.  
Ancak Balgat Çözüm Akademi Okullarının kayıt ücretleri diğer Okullar ile karşılaştırıldığında ya bir veya iki puan fazladır ya da aynıdır. Onun için “Ücretler pahalıdır!” düşüncesi yanlış bir yargıdır. Kaldı ki bilinçli veli ucuz olsun diye çocuğunun geleceğini riske atmaz. 

Balgat’ın  İlk Anadolu Lisesi ve Ortaokulu:
25 yıl önce 20 Ağustos 1993 Strazburg Cd. No:4/9 Sıhhiye adresinde Akademi Dergisi Dershaneleri, bir test merkezi olarak eğitime başlayıp,, 23 Nisan 2004 de Özel Balgat Akademi Dergisi Dershanesi olarak Balgat’ta eğitime devam eden ve Özel Balgat Akademi Dershanesinin dönüşümü sonucunda Özel Balgat Çözüm Akademi Temel Lisesi,  Balgat’ın ilk üniversiteye hazırlık Temel lisesidir.  Hemen yanı başında 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde açılan Balgat Çözüm Akademi Okulları 1 E 1 özel ilgi ve 14 Kişilik sınıflarda VIP Hizmet veren kendi kategorisinde Çankaya’nın bir numarasıdır. Kontenjanımız sınırlıdır. Balgat’ın ilk Anadolu Lisesi ve Ortaokuludur.  Kurum olarak üniversiteye hazırlık konusunda edinmiş olduğumuz 25 yıllık Akademi birikimimizi, bilgimizi ve tecrübelerimizi öğrencilerimizin kendi kişilik özelliklerine en uygun mesleğe ve üniversiteye ulaştırmak için kullanıyoruz.

Balgat Çözüm Akademi Okulları; çağdaş eğitim teknolojilerinden yararlanarak bilgi ve becerilerle donatılmış, bilgiyi üreten, kullanan, dünyadaki gelişmeleri takip eden, ulusal çıkarlarını koruyan ve ülke hizmetlerine sunan performansı yüksek bireyler yetiştirmek için vardır.
Balgat Çözüm Akademi Okulları, 25 yıllık Dershane tecrübesi ile mesleki rehberlik, eğitsel rehberlik, yönlendirme ve psikolojik danışmanlık modülleriyle öğrencilerimizin tüm sorunlarına akılcı ve bilimsel çözümler sunar. Her öğrencisine atadığı Eğitim Koçları ile öğrencisinin gelişimimi yakından takip eder
Hedeflerimiz
•           Üniversite Sınavında En Yüksek Başarıyı Yakalamak
•           Öğrencilerimizi Doğru Yönlendirerek Mutlu Olacakları Meslekleri Seçmelerini Sağlamak
•           Eğitimde Fırsat Eşitliğine Katkıda Bulunmak
•           Ahlaklı Bireyler Yetiştirmek.
AKADEMİK HEDEFLİ , SINAV ODAKLI EĞİTİM

Sayın velimiz, sevgili öğrencimiz;

Bütün öğrencilerin iyi bir lisede okumak istemesinin tek amacı iyi bir üniversite kazanmaktır. Her veli de öğrencisinin iyi bir üniversiteye gitmesini ister ve bunun için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Veliler, iyi bir gelecek sunacak olan üniversiteyi öğrencisine kazandırmak için dershanelere, eğitim koçlarına, eğitim danışmanlık şirketlerine yönelir, hatta özel dersler de aldırır. Bütün amaç öğrencisine iyi bir gelecek kazandırmaktır.

İşte tüm bu hedefler doğrultusunda, öğrencisini sınavlara hazırlayan özel ve özgün Balgat Çözüm Akademi Okulları var. Üstelik dershane ve özel ders için artık ücret ödemeyeceksiniz. Özel okul fiyatlarına kıyasla son derece uygun bir ücretle hem de 14 kişilik VIP sınıflarda butik eğitim alacaksınız. Okulumuzda tam gün eğitim verilmektedir.

Özel Balgat Çözüm Akademi Okulları, Özel Balgat Akademi Dershanesi’nin deneyimi, başarısı ve vizyonu ile dönüşüm yapılarak kurulmuştur.

Başarının sevincini paylaşmak üzere sizleri de aramıza bekliyoruz.

Ramazan Acar
Kurucu-Müdür