Öğretim Görevlisi Dr. Zeynep Kızılaslan İle Duygu Yönetimi Semineri

      Balgat Çözüm Akademi geleceğimizi şekillendiren hayallerimize yön veren alanında başarılı, akademisyen eğitimci ve yazarları öğrencilerle, velilerle buluşturmaya devam ediyor. Bu konuklarımızdan birisi olan Başkent Üniversitesinden öğretim görevlisi Dr Zeynep Kızılaslan velilerimizle keyifli ve dolu dolu bir seminer gerçekleştirdi. Yüksek lisansını ve doktorasını eğitim ve psikolojik danışmanlık üzerine yapan Kızılaslan ergenlik döneminde yaşanan gelişimsel ve psikolojik değişimler üzerine velilerimizi bilgilendirdi.

      Kızılaslan Ergenlik döneminde yaşanan fizyolojik değişimler ve bu değişimlerin öğrenci psikolojisine yansımalarını, ergenlik dönemi davranış modellerini, ailelerin bu konuda ne gibi çözümler geliştirmesi gerektiğini slayt sunumu ile ayrıntılı bir şekilde anlattı. Dr Kızılaslan zaman zaman velilere soru yönelterek ve velilerin sorularına cevap vererek interaktif bir şekilde sunumuna devam etti. Seminer sonunda bizlerde Başkent Üniversitesi öğretim görevlisi Dr Zeynep Kızılaslan'a ve katılım sağlayan velilerimize teşekkür ederek seminerimizi noktalandırdık.

      Sevgili veliler ve öğrencilerimiz, ergenlik dönemi her insanın hayatında bir dönem yaşadığı yetişkinliğe adımın özel ve önemli bir parçasıdır. Bu süreçte veli öğretmen ve öğrenci arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek için zaman zaman sizlerle birlikte toplantı, seminer ve sunumlar planlamaktayız. Bu anlamda sizlerin katılımı geleceğimizin aydınlık yüzü öğrencilerimiz için son derece önemlidir. Bizler için her öğrenci özeldir ve birebirde ilgilenilmelidir. Velilerimiz desteği, öğretmenlerimizin çabası ve öğrencilerimizin gayreti olduğu sürece çözüme kavuşmayan hiçbir sorun olmayacaktır. 


264   26 Aralık 2019