Rehberlik Birimimiz Ahmet Bahadır İlhan Ortaokulunda Seminer Düzenledi

         Balgat Çözüm Akademi Anadolu Lisesi çevre okullarda seminerlerine devam ediyor. Son olarak Ahmet Bahadır İlhan Ortaokul'unda LGS Sistemi konulu seminerini tamamlayan Rehberlik birimimiz hem öğrencilere hem de velilere lise ve üniversite tercihlerinde rehber olmaya devam edecek.

         Ahmet Bahadır İlhan Ortaokulu'nda yapılan seminerimize 6,7,8. sınıf öğrencilerimiz katıldı. İyi bir lise için hangi konuya nasıl çalışacağız? Lise tercihleri nasıl yapılır? Hangi liseyi neye göre seçeceğiz? gibi önemli konular anlatıldı. Hem öğrencilerimize hem de velilerimize sınav sürecinde yapılması gerekenleri soru cevap eşliğinde anlatan Rehber öğretmenimiz seminer sonrası soruları yanıtladı.

         Çankaya bölgesindeki lise ve ortaokullarda seminer yapmaya devam edecek olan ekibimiz LGS Tercihleri Nasıl Yapılır?, Teknoloji Bağımlısı Mısınız?, Anne Babaların LGS ve YKS Sınavındaki Rolü Nedir? gibi pek çok ilgi çekici konuyu ele alıyor ve öğrencilerle karşılıklı çözümlemeye çalışıyor. Rehber Öğretmen Ceyda Yücesoy eşliğinde tüm okulları bu amaçla ziyaret etmeyi planlayan ekibimiz öğrencilerin memnuniyeti ve öğretmenlerimizin nazik misafirperverliği ile mutlu ayrıldı. 


276   11 Şubat 2020