Öğrenme Ekosistemi


                          EĞİTİM SİSTEMİNE BÜTÜNCÜL BAKIŞ
  
Çözüm Akademi Okulları, eğitimi sistem bütünlüğü içerisinde çok yönlü bir öğrenme ekosistemi olarak görmektedir. Okullar bir felsefe ve anlayışı temsil eden kurumlar olmalıdır. Okul kelimesi “ekol”dan gelmektedir. Ülkemizin eğitimde yeni ekollere ihtiyacı vardır. Eğitim alanında teori ve uygulamada edindiğimiz deneyimi kullanarak, çocuk odaklı, bir iddiası olan, bizden ama farklı, dünya ile yarışabilecek öğrenciler yetiştirmek temel hedefimizdir. 

Bu anlayış içerisinde dünyanın ve ülkemizin eğitim uygulamaları titizlikle değerlendirilmiş, Çözüm Akademi Okullarına özgü olarak sentezlenmiş ve bir öğrenme ekosistemi olarak okullarımızda uygulanmaya başlamıştır.

Söz konusu bu özgün eğitim modelleri ile Çözüm Akademi Okulları eğitim sistemimize ve öğretim anlayışımıza yeni bir soluk, farklı bir bakış ve telif bir dokunuş getirmeyi amaçlamaktadır. Böyle bir anlayışın hayata geçirilmesi elbette bir ekip ruhu ve profesyonel bir takım çalışmasının sonucu ile mümkün olacaktır. Bu anlamda Balgat Çözüm Akademi Okulları, alanında uzman, sürekli mesleki gelişime açık, araştıran, sorgulayan, yaratıcı ve yenilikçi bir bakış açısıyla öğrencilerine her zaman iyinin daha iyisini sunmayı hedefleyen bir insan kaynakları profiline sahiptir. Öğretmenlerimizi proje tabanlı çalışabilen, dinamik ve akademik etkinlik geliştirebilen eğitimciler arasından seçilmektedir. Balgat Çözüm Akademi Okulları, özgün ve seçkin bir eğitim kurumu olmak adına kendini eğitime adamış tüm paydaşlarla iş birliği ve dayanışma içerisinde çocuklarımızı kucaklayacağı günü iple çekiyor. Bu heyecanımıza ortak olmanız dileği ile...