Misyonumuz - Vizyonumuz                             
BALGAT ÇÖZÜM AKADEMİ; MİSYONUMUZ, VİZYONUMUZ

             Çağdaş Türkiye’nin geleceğinde etkin rol oynayan, sürekli öğrenen, düşünen, üreten, eleştirel düşünebilen, problem çözme becerisi gelişmiş, kendini etkin şekilde ifade edebilen, birden fazla dili etkin bir şekilde konuşabilen, analitik düşünme becerileri gelişmiş, toplumsal ve evrensel konulara duyarlı, kendisiyle barışık, mutlu, öğrenme ve gelişimi öz güven ve cesaretle bütünleştirmiş bireyler için nitelikli bir eğitim hizmeti sunmaktır.

             Balgat Çözüm akademi için bu hedefler doğrultusunda her çocuk özeldir, biricik ve tektir. Her öğrencimizin yeteneği, ışığı, pırıltısı gelecek adına bizleri onurlandırır ve mutlu eder. Bizler öğrencilerimizden aldığımız ilham ve enerji ile yeni öğrenme teknikleri, yeni programlar, yeni amaçlar, yeni kazanımlar ediniriz. Öğrencilerimiz bizim aydınlık yüzümüz ve geleceğimiz için umut dolu yarınları sembolize eder. Onlara iyi bir dünya kurmak için misyonumuz öğrencilerimizi sevmek ve gönül verdiğimiz eğitim aşkını tüm hızıyla devam ettirmektir. Balgat çözüm akademi öğrenmeyi sevmek ve sevdirmekle işe başlar ve bu doğrultuda geziler, sosyal faaliyetler ve eğitim modelleri planlar.

            Balgat Çözüm Akademi gelişime açık, sürekli daha iyiyi amaçlayan bu amaç doğrultusunda da gerekli fedakarlıkları yapan bir eğitim yuvasıdır. Vizyonumuz teknolojik gelişmeleri takip eden, yetenekleri açığa çıkaran, atölyeler kurup öğrencilerimizin becerilerini keşfeden ve bu beceriler ile doğru hedefler belirleyen bir sisteme tabi olmaktır. Tüm eğitimcilerimiz bu misyon ve vizyon doğrultusunda öğrencisine yaklaşır ve ona öğrenmeyi sevdirir, öğrencilerimize düşünmenin, anlamanın ve yorumlamanın hazzını ve derinliğini gösterir. Öğretmenlerimiz bu hedef çerçevesinde seçilir ve takip edilir.

            Problemler karşısında gösterdiğimiz çaba, çözüm üretme gayretimiz, ve sorunlara yaklaşımımız kişiliğimizi yansıtan önemli göstergelerdir. Bu göstergeler aynı zamanda kurum kültürümüzü ve kişiliğimizi de yansıtır. Balgat çözüm akademisi eğitimcilerimiz, yöneticilerimiz ile bu anlamda deneyimlemeniz gereken bir kurumdur. Tüm eğitim gönüllülerini, amacı, hedefi, idealleri olan öğrencilerimizi çayımızı içmeye davet ediyor ve okulumuzda ağırlamayı istiyoruz. Bizlere bu yolda destek veren tüm gönüllü çalışanlarımıza, eğitimcilerimize, yöneticilerimize teşekkürler.


VIDEOLAR


Balgat Çözüm Akademi Anadolu Lisesi Kurucu Müdürümüz