Balgat Çözüm Akademi Bahçelievler Anadolu Lisesinde

     Çözüm Akademi Anadolu Lisesi çevre okullarda seminerlerine devam ediyor. Bahçelievler Anadolu Lisesinde Teknoloji Bağımlılığını anlatan Rehber Hocamız Ceyda Yücesoy öğrencilerle oldukça keyifli bir diyalog kurdu.

      Balgat Çözüm Akademi Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni ve Eğitim Danışmanları Bahçelievler Anadolu Lisesini ziyaret ederek Teknoloji Bağımlılığı konulu seminer düzenledi. Öğrencilere ne kadar bağımlı oldukları konusunda farkındalık yaratmaya çalışan rehber öğretmenimiz zaman zaman öğrencilere sorular yönelterek öğrencilerin düşünürken doğruya ulaşmalarına yardımcı oldu. Sosyal medya kullanımı günlük hayatımızı ne kadar etkiliyor, sosyal medya kullanımının neresindeyiz, telefonumuza gün içerisinde kaç defa bakıyoruz gibi teknolojiyi çok yönlü ele alan seminer konularımız öğrencilerimiz tarafından ilgiyle dinlendi. Seminer sonunda teknoloji bağımlılığı testi yapıldı öğrenciler kendilerine puan verdi.

      Sevgili öğrenciler teknoloji hayatımızın her alanında karşımıza çıkmakta fakat önemli olan teknolojinin esiri olmayıp ona hükmedebilmekte. Çoğu zaman sosyal medyaya dalıp hayatın tüm güzelliklerini kaçırıyor ve kendimize dahi yabancılaşıyoruz. Teknolojinin avantajlarını kullanalım elbette fakat unutmayalım ki teknoloji bir amaç değil araçtır, daha iyi bir hayat sunmaz ve daha mutlu hissetmemizi sağlamaz ama mutlu hissedeceğimiz durumları kolaylaştırabilir yani onu doğru kullanmak bizim elimizde. 


140   12 Şubat 2020