Balgat Çözüm Akademi'de Yangın Tatbikatı

     Çözüm Akademi Balgat olarak bu gün okulumuzda olası bir yangında neler yapılması gerektiğine dair bir tatbikat düzenlendi.

     Çözüm Akademi Balgat'ta 4. ders saatinde öğrencilerimize acil durumlarda neler yapılması gerektiğini anlatan bir tatbikat düzenlendi. Tüm öğretmen ve öğrencilerin katıldığı tatbikatı Halil Kılıç hocamız organize etti. Tatbikat siren sesiyle başladı öğrenciler hızlı ve sıralı bir şekilde dışarı tahliye edildi. Dışarda yangının nasıl söndürüleceğini anlatan Beden Eğitimi dersi hocamız Halil Kılıç bahçede yakılan ateşi söndürdü. Öğrencilerden yangın söndürme sonrası alkış alan Halil hocamıza ve yangın söndürme öncesi acil durum tedbirlerini anlatan Müdürümüz Jale hocaya teşekkür ediyoruz.

     Sevgili öğrenciler olası bir doğal afet veya acil durum karşında soğukkanlı olmak ve bilinçli hareket etmek hem kendimize hemde sevdiklerimize karşı yapılabilecek en güzel şeydir. Herhangi bir yangında veya depremde ne gibi önlemler alacağımızı ve nasıl hareket etmemiz gerektiğini mutlaka bilmeliyiz çünkü bu hayati bir meseledir, hayatta kalabilmek ve zor durumlarda bununla baş edebilmek cesaret ve bilgi gerektirir, hepinize başarılar. 


297   28 Şubat 2020