Balgat Çözüm Akademi Ailesinin Güçlü Kadınları İle Okulumuzda Harika Bir Pazar

    Çözüm Akademi Balgat ailesi olarak değerli annelerimiz, güçlü kadınlarımız ile harika bir pazar geçirdik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile okulumuzun anneleri ve hocalarımız ile kahvaltı ve kahvaltı sonrası etkinliklerimiz ile bir arada olmanın keyfini yaşadık.  

    Balgat Çözüm Akademi hanımları ile Pazar günü kahvaltıyla başlayan günümüz ardından hoş sohbetlerle, keyifli sunumlarla ve eğlenceli anlarla devam etti. Değerli Müdürlerimiz Jale Arslan ve Figen Topçu hocalarımız günün anlam ve önemine binaen misafirlerimize bir konuşma yaptı ardından kadınlar gününü anlatan bir video sunusu gerçekleştirildi. Sununun ardından pastamız kesildi ve okulumuzun terasında hem havanın, hemde birlikte olmanın tadı çıkarıldı.Günün sonunda küçük hediyelerimiz değerli misafirlerimize takdim edildi ve güzel fotoğraflarla kadın olmanın, güçlü olmanın, birlikte olmanın güzelliğine varıldı.

     Hepimizin bildiği gibi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hikayesi kalplerimizi dağlayacak cinsten, bugün bundan neredeyse 2 asır önce tüm dünyada ses getiren eylemlere sahne olan 8 Mart'ın başlangıcı 1857 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bir tekstil fabrikasında çalışan işçiler, daha iyi şartlarda çalışmak için  grev yapan 129 kadın işçi, polis tarafından fabrikaya kilitlendi ve çıkan yangında hayatını kaybetti. İşte o günden bu yana o kadınların çektiği acılar tekrarlanmasın, daha eşitlikçi, daha özgür bir dünya olsun diyerek farkındalığın artması adına kadınlar günü kutlanmakta.139   09 Mart 2020