2020 Geleneksel Satranç Turnuvamız Yapıldı

     Çözüm Akademi Okulları Balgat şubesinin geleneksel satranç turnuvası 2020 birincileri belli oldu. Turnuvada başarılı olan öğrencilerimize madalyaları takdim edildi.

     Çözüm Akademi Okulları Balgat kampüsünün geleneksel hale getirdiği turnuvalar 2020'de de devam ediyor. Öğrencilerimizin bedensel gelişimini takip eden beden eğitimi öğretmenlerimiz, zihinsel gelişimlerine de fayda sağlayan, stratejik düşünme ve zihin jimnastiği açısından oldukça önemli bir spor dalı olan satrancı öğrencilerimizle tanıştırıyor ve eğitimini veriyor. Satranç öğrencilerimizin, çok yönlü düşünme yeteneğini geliştiriyor, farklı açılardan bakabilmeyi ve mücadeleyi öğretiyor. Çoğu bilim insanı aynı zamanda bir satranç tutkunu, yine araştırmalar gösteriyor ki satranç eğitimi alan ve satranç oynayan öğrenciler diğerlerine göre matematik konularını anlamakta daha başarılı.
       
    Şimdi gelelim Çözüm Akademi'nin satranç ustalarına. Öncelikle katılan ve mücadele eden her öğrenci bizim gözümüzde birinci fakat adettendir diyerek birincilerimizi seçtik madalyalarını da taktık. Bir turnuvayı daha bitirdik. Ortaokul birincimiz Orhan Yüksel, Lise birincimiz Arda Uğurlu'yu tebrik ediyor, katılım sağlayan öğrencilerimize, satranca gönül veren hocalarımıza ve organize edenlere teşekkür ediyoruz. Bir sonraki satranç turnuvasında görüşmek üzere.175   09 Mart 2020