Ontario Secondary School Diploması

Çözüm Akademi Okulları olarak öğrencilerimize, dünyanın en iyi 5 uluslararası lise programından biri olan Ontario Secondary School Diploması'na sahip olanağı sunuyoruz. Dünyanın birçok ülkesinde geçerli bu diploma sayesinde öğrencilerimiz, yurt dışında saygın bir üniversitede okuma imkanı ile kaliteli dil eğitimi imkanına sahip olacak.

Kanada 'da kurulan ve 2021-2022  eğitim-öğretim yılı itibariyle Çözüm Akademi Okulları bünyesinde faalyet gösteren Rosedale Akademi'nin Çift Diploma Programı'na katılmak isteyen öğrencilerimiz, kendilerine sağlanan burs olanaklarıyla 2021 yılından itibaren programa katılabilecek..

Rosedale Akademi ile birlikte kaliteli eğitim sınırları aşması gerektiğine inanarak Kanada Ontario'da uluslararası eğitim tutkud-suyla dolu partner kurumlarla çalışmaya devam ediyoruz.

Öğrencilerimiz Ontario’daki Derslere Kendi Okulundan Katılıyor
Küresel iş birliği modeli sayesinde Çözüm Akademi Okulları’nda okuyan öğrenciler, Ontario (Kanada) öğrencileri ile aynı avantajlardan yararlanır. Mezun olduktan sonra, öğrenciler dünya çapında tanınan Ontario Lise Diplomasını (O.S.S.D.) kazanırlar.

Students Attend An Ontario School From A Campus In Their Hometown
Through the global collaboration model, students that study at Çözüm Academy Schools are afforded all of the same benefits of an Ontario, Canada student. Upon graduation, students earn the globally recognized Ontario Secondary School Diploma (O.S.S.D.)


Modern Bir Dijital Öğrenme Ortamının Geleneksel Sınıf İle Birleşimi
Yenilikçi öğrenim yönetim platformumuz aracılığıyla günümüzün hızlı tempolu ve çevrimiçi bağlantılı dünyasından tam anlamıyla yararlanıyoruz. Etkili multimedya kaynaklarını geleneksel sınıf içi eğitim ile birleştirerek, içeriğin tüm öğrenciler için güncel ve ilgi çekici olmasını sağlar.

Blending A Modern Digital Learning Environment Into Traditional Classrooms
We take full advantage of today’s fast-paced and online-connected world through our innovative learning management platform. Blending effective multi-media resources with traditional in-class instruction allows to keep content current and engaging for all students.


Dünyanın Önde Gelen Üniversitelerine Giriş İmkanları
Çözüm Akademi Okulları OSSD programı mezunları, Kanada okullarına devam eden öğrenciler olarak Kanada ve dünya üniversitelerine başvurabilirler. Başvuru sürecinde daha az engelle karşılaşırlar. Ek bir avantaj olarak, Çözüm Akademi Okulları OSSD programındaki öğrenciler, birinci sınıf Kanada ortak üniversitelerine otomatik olarak koşullu erken kabul kazanırlar.

Greater Access To The Leading Universities In The World
Graduates of Çözüm Academy Schools OSSD program are able to apply to Canadian and global universities as students attending Canadian schools and experience fewer barriers during the application process. As an added benefit, students in Çözüm Academy Schools OSSD program automatically gain conditional early acceptance into the premiere Canadian partner universities.


Çift Diploma OSSD (Ontario Secondary School Diploma)
Bu program kapsamında öğrencilerimize hem Çözüm Lise diploması hem de Ontario (Kanada) Lise diploması verilir. Çözüm Akademi Okullarının ve Ontario Ortaöğretim müfredatı ile birleştiren öğrencilerin ihtiyaç duydukları tüm temel dersleri içeren 4 yıllık esnek bir programdır.

Dual Diploma OSSD (Ontario Secondary School Diploma)

Within the scope of this program, our students are awarded both Çözüm High School diploma and Ontario (Canada) High School diploma. It is a flexible 4-year program that includes all the core courses students require, combining the curriculums of Çözüm Academy Schools and Ontario Secondary School.

 

 626   18 Temmuz 2021