Sosyal Alanlarımız ve Sınıflarımız

OKUL BİNAMIMIZIN KURULUM ALANI
Balgat Çözüm Akademi Anadolu Lisesi; Çankaya mızın en nezih bölgesi olan Balgat’ta 1.100 m² arsa üzerine kurulu 550 m² bina oturumu,  3.500m² kapalı alan ve 550 m² bahçe alanıyla  eğitim öğretim hizmeti vermektedir.Okulumuz, öğrencilerimize akademik yönden başarılı eğitim vermenin yanında fiziki yapısı ve modern teknolojik altyapısı ile öğrencilerimiz için güvenli bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Okul alanımız; öğrencilerimizin fiziksel ve sosyal gelişimini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Geleceğimizin teminatı olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz; okulumuzda alanında uzman öğretmenlerimizden aldıkları kaliteli eğitimin yanında modern, fiziki alt yapısı ile sosyal, kültürel, bilim, sanat, spor vb. alanlarda etkinlik ve aktivite yapma imkanı bulmaktadır.


Anadolu Lisesi kadememizde; 25-45 m² lik sınıflar, 2.70 m tavan yüksekliği, öğrenci başına yaklaşık 2 - 3 m² alan, 12-16 kişilik sınıflar şeklinde 16 derslik ve 3 atöyle bulunmaktadır.
Okulumuzda Proje katı olan 1. katta proje sınıflarımız 9. sınıflara akıllı tahta, tek kişilik oturma düzeni ve duvarlarda sınıf panosu bulunmaktadır.Okulumuzda her öğrenciye özel dolabı SOSYAL ALANLARIMIZ VE DİĞER ALANLAR

Tamamen pedagojik ilkeler ve öğrenci odaklı olarak tasarlanan okulumuzda; öğrencilerimizin akademik, sosyal, bilimsel, kültürel vb. alanlarda en iyi şekilde gelişmeleri, üretken, ahlaklı, maddi ve manevi değerlerimizle yetişmiş bireyler olmaları temel amacımızdır. Bu çerçevede, öğrencilerimize sosyal mesafe ve hijyen kuralları kapsamında zengin bir yaşam alanı sunuyoruz.


KONFERANS SALONU
Konferans salonumuz 120 kişi kapasiteli alandan oluşmaktadır. Okulumuzda gerçekleşen yıl sonu gösterileri, seminerler, toplantılar ve okul içi etkinlik gösterileri konferans salonumuzda gerçekleşmektedir. HD JBL ses sistemi, projeksiyon cihazı, bilgisayar, müzik tesisatı, DVD çalar, tepe ışık, aktif havalandırma sistemi ve sahne ışık sistemi ve ses yalıtım sistemine sahiptir.  Ayrıca konferans salonumuzda öğrencilerimizin gösterilere hazırlanması için kulis, gösteriler için gerekli olabilecek her türlü enstrüman ve araç gereçler bulunmaktadır.YEMEKHANE
Okulumuzda yer alan yemekhanemiz 200 m²alanda, aynı anda 150 öğrencinin yemek yiyebileceği ferah geniş bir alana sahiptir. Yemeklerimiz, 2 senedir hizmet aldığımız Mola yemek firmasının deneyimli mutfak kadrosu tarafından gıda mühendisi denetiminde besin değerleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Okulumuzda Öğle Yemeği tek öğün yemek hizmeti verilmektedir. Çocuklarımızın sağlığına zarar veren ürünler okulumuzda öğünlerde verilmemektedir. Yemek listeleri her aybaşından önce web sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Mutfak ve yemekhane hijyenine özel önem verilmektedir. Hijyen denetimi okulumuz denetim ekibince ve sağlık bakanlığına bağlı kuruluşlar tarafından her ay rutin olarak yapılmaktadır. Okulumuz yemekhanesi ve mutfağı çok az işletmede bulunan “Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği Sertifikası” ile her yıl ödüllendirilmektedir. Yemekhanemizde yapılan yemekler, günlük olarak numuneleri alınıp değerlendirmesi yapıldıktan sonra öğrencilere sunulmaktadır. 

KÜTÜPHANE
Okul kütüphanemiz, tüm öğrencilerimizin bilgiden düşünceye olan yolculuklarında kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerinde her türlü gereksinimlerine cevap veren donanımlı bir şekilde öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımı için hizmet vermektedir. Kütüphanemiz, öğretmenlerimizin mesleki çalışmalarına yardımcı olmak, öğrencilerimizin de derslerini olduğu kadar boş zamanlarını da en iyi şekilde değerlendirmeleri ve bilgi gereksinimlerinin karşılanmaları için her türlü bilgi kaynağını sağlamaktadır.ÇÖZÜM MAĞAZA
Okulumuzda tüm öğrencilerimizin okul kıyafeti ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, okul kıyafetleri temin edebilecekleri Çözüm Mağazası yer almaktadır. Çözüm Mağazasında her öğrencinin bedenine ve boyuna özel olarak tasarlanan okul kıyafetleri temin edilmektedir.

BAY-BAYAN MESCİT
Okulumuz içinde 40 m²alana sahip mescidimiz bulunmaktadır.Mescit alanı; kız ve erkek öğrencilerimizin ve personellerimizin vakit namazlarını kılabildikleri alandır.

KANTİN
Okulumuzda yer alan Kantin alanımızda Milli Eğitim Bakanlığı’nın önermiş olduğu, öğrencilerimizin güvenilir gıdalarla dengeli ve yeterli beslenmesini sağlamak amacıyla yiyecek ve içecek hizmet verilmektedir. Hijyen ve sağlık kurallarına uygun yönetilen kafeterya alanımızda öğrencilerimizin dinlenmelerine ve güzel vakit geçirmelerine imkan sağlayan oturma alanları bulunmaktadır.


Balgat Çözüm Akademi Anadolu Lisesi; Çankaya mızın en nezih bölgesi olan Balgat’ta 1.100 m² arsa üzerine kurulu 550 m² bina oturumu,  3.500m² kapalı alan ve 550 m² bahçe alanıyla  eğitim öğretim hizmeti vermektedir.